• Zajęcia rozwijające zainteresowania

• Język angielski

• Wesołe piosenki, pacynki, zabawy ruchowe, to wspaniała zabawa dzięki której dzieci jakby całkiem przy okazji uczą się języka angielskiego. Poznają podstawowe zwroty, dużą ilość słówek i swobodę używania języka obcego.

Gr IA  10.00-10.15 /wtorek, czwartek/

Gr IB  10.15-10.30 /wtorek, czwartek/

Gr II 9.45-10.00   /poniedziałek, środa/

GR IV 11.30 -12.00 /wtorek, czwartek/

GR V  11.00-11.30    /wtorek, czwartek/

• Rytmika

• Udział w tych zajęciach uwrażliwia i buduje u dzieci wyjątkową umiejętność reagowania na muzykę. Rozwija strefę motoryczną i  koordynację ciała. Kształtuje słuch i głos poprzez ćwiczenia emisyjne, śpiewu i dykcji. Uczy reagowania ciałem na elementy muzyki, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Pozwala na kontakt z muzyką klasyczną i instrumentami muzycznymi.

Zajęcia odbywają się w poniedziałek i środę w godzinach:

Gr IA   15.10-15.30

Gr IB   14.50-15.10

Gr II  14.30 -14.50

Gr III   14.00- 14.30

GR IV   13.00-13.30

GR V 13.30-14.00

• Gimnastyka z elementami korektywy

• Wykorzystując naturalną potrzebę ruch u dzieci, korygujemy istniejące wady postawy i nie dopuszczamy do powstawania nowych, a także podnosimy ich ogólną wydolność fizyczną. Zajęcia te owocują wyrabianiem u dzieci nawyków prawidłowej postawy ciała w sytuacjach dnia codziennego, świadomością z zakresu dbania o zdrowie i higienę ciała. Dzieki nim nasze dzieci stają się z każdym dniem sprawniejsze.

Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek w godzinach:

GR II     14.30-15.00

GR III    14.00 -14.30

GR IV   13.30 - 14.00

GR V  13.00 - 13.30

• Zabawy z tekstem literackim

• Każde dziecko w jednej chwili potrafi stać się kimś innym: mamą, księżniczką, lekarzem. Każdemu przedmiotowi nadać cechy ludzkie, przypisać mu jakąś cudowną rolę. Jednym słowem potrafi jak aktor wejść w rolę, a zabawa w teatr jest jego naturalną skłonnością. My tę cechę chcemy w nim jeszcze bardziej rozbudzić. Stworzyć dzieciom warunki do odkrywania możliwości swojego ciała, rozwijania umiejętności wyrażania własnych emocji, słuchania i komunikowania się. Cieszenia się z bycia zarówno widzem jak i aktorem.

Zajęcia odbywają się w środy  w godzinach:

Gr III 14.50-15.10

Gr V 13.00-13.30

• Zajęcia badawcze

• Wszystkie dzieci ciekawe świata dzięki tym zajęciom będą mogły się wcielić w prawdziwych odkrywców. Wykorzystując proste materiały z którymi stykamy się codziennie będziemy wykonywać eksperymenty, które pozwolą odkryć niecodzienne tajemnice z dziedziny fizyki i biologii. Poznamy odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, inaczej spojrzymy na wszystko co nas otacza. Jeszcze szerzej otworzymy wrota dziecięcej wyobraźni.

Zajęcia odbywają się w godzinach:

GR IV 13.00-13.30 (wtorek)

Gr V  13.45-14.15  (czwartek)

• Zajęcia plastyczne/ Zabawy ze sztuką

• Nasze spotkania z plastyką są zajęciami poruszającymi wyobraźnię dziecka. Nastawionymi na twórczą zabawę której granice wyznacza wyobraźnia dziecięca.

Użycie różnorodnych materiałów i technik umożliwia rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni, zwiększa możliwości percepcyjne i spostrzeganie, poszerza pole wyobraźni i myślenia dziecka. Zajęcia plastyczne dają dzieciom możliwość poszukiwania własnej drogi artystycznej i pozwalają cieszyć się z efektów własnej twórczości.

Dzieci mają szansę na wyrażanie swoich uczuć i emocji, czasami trudnych, skrywanych. Nabierają pewności siebie, wiary we własne możliwości. To zajęcia rozwijające inteligencję wieloraką.

Zajęcia odbywają się w godzinach:

Gr II  14.55-15.20 (poniedziałek)

Gr III 13.00- 13.30 (środa)

Gr IV 14.30-15.00 (poniedziałek)

Gr V 14.00-14.30 (wtorek)

• Muzyka i ruch

• Muzyka i ruch to zajęcia na których muzyka zaprasza do ruchu. Muzyki słuchamy nie tylko uszami ale i całym ciałem, dźwięki stają się ruchami w przestrzeni. Poprzez ruch przy muzyce dzieci kształtują w sobie takie umiejętności jak ogólnie pojęta kreatywność, wyobraźnia, wrażliwość, poczucie własnej wartości i pewności siebie. Rozwijają koordynacje ruchową. A wszystko to dzieje się w atmosferze wesołej zabawy.

Zajęcia odbywają się w  w godzinach:

GR II  14.00-14.20 (środa)

GR III 13.00-13.30 (poniedziałek)