• Dyżur wakacyjny

• Uwaga Rodzice, 19 marca 2019r. rozpoczyna się rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie na dyżur wakacyjny. Szczegółowy harmonogram dostępny jest w zakładce STREFA RODZICA.

• Przedstwienie "Krystalia, czyli zamarznięte serce"

• Dzieci z grupy III wybrały się do Centrum Promocji Kultury na interaktywna bajkę pt.”Krystalia, czyli zamarznięte serce” która opowiada o tym, jak wielką moc mają dziecięce serduszka, jak ważna jest dobroć i odwaga.

• Powitanie wiosny

• Wszyscy czekamy na piękną pogodę, dlatego przedszkolaki postanowiły pożegnać zimę i powitać wiosnę. W tym celu dzieci z grupy III przygotowały dla wszystkich wiosenne przedstawienie, pełne piosenek i tańca. W ogrodzie przedszkolanym zaś czekały na dzeci marzanny, które przystrojone nagle zniknęły....na pewno zabrała je Pani Zima:-)

• Wycieczka do Biblioteki

• Grupy II i V wybrały się do Biblioteki dla dzieci i młodzieży nr 47 na ulicy Paca. Dzieci zwiedziły bibiotekę, poznały zasady jej działania, obejrzały kilka ciekawych książek i wypożyczyły kilka pozycji do przeczytania w przedszkolu.

• Co to jest historia? Lekcja muzealna z Muzeum Historii Polski

• 12 marca 2019r w naszym przedszkolu, w grupach IV i V odbyły się lekcje muzealne, których tytuły to: "Co to jest historia?" i "Co to są symbole narodowe?". Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę pt "Święto Niepodległości" pełną rebusów, kolorowanek i zagadek.

• "Zagraj ze mną w grę"

• Rodzice i dzieci z grupy V zostali zaproszeni do wspólnej zabawy podczas spotkania "Zagraj ze mną w grę". Rodzice dowiedzieli się jak w łatwy sposób stworzyć własną grę czy zagrać w "Kartofla", "Tygrysa" i "Kości". Dzieci natomiast były bardzo zadowolone z możliwości pobawienia się w przedszkolu z rodzicami.

• Wycieczka do teatru Kamienica

• 4 marca 2019 r. dzieci z grupy V udały się do teatru Kamienica na przedstawienie pt.: "Pan Tenoek i błękitny balonik". Przedstawienie pełne było piosenek i zabawnych zwrotów akcji. Dzieci wyszły zadowolone i chętnie pozowały do zdjęć.

• Bal Karnawałowy

• W naszym przedszkolu odbył się wspaniały bal karnawałowy na którym zagościły: księżniczki, rycerze, syrenki, superbohaterowie i wielu innych znakomitych gości. Zabawa była wspaniała, a całość uświetniły bańki mydlane, które pojawiły się nie wiadomo skąd.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

• Rekrutacja

• W zakładce STREFA RODZICA dostępne są informacje o terminach, zasadach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i odziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

• Wycieczka na przedstawienie teatralne.

• Dzieci z grupy IV wybrały się do kina Luna na przedstawienie teatralne. Aktorzy wprowadzli dzieci w całkiem nowy świat urządzeń elektrycznych. Dzieci dowiedziałay się czym zajmował się Tesla i kto tak na prawdę stworzył radio.

• Dzień Babci i Dziadka

• Uroczystośc z okazji Dnia Babci i Dziadka zgromadziła w naszym przedszkolu wielu gości, z czego byliśmy bardzo radzi. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki i wspaniałe prezenty. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku.

Więcej zdjęć do zoabzcenia w Galerii.

• Spotkania Świąteczne

• Grudzień to czas, gdy wszystkie przedszkolaki zapraszają rodziców na spotkania świateczne, aby roztoczć magię Świąt Bożego Narodzenia. Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii.

• Warsztaty "Farbą umazane"

• 13 grudnia dzieci z grupy II udały się do pracowni "Farbą umazane" na warsztaty świąteczne. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały aniołki z gliny.

• Mikołajki

• 6 grudnia nie zapomniał o nas też Święty Mikołaj. Przedszkolaki wypatrzyły go przez okna, gdy spacerował po naszym ogrodzie. Nie miał czasu wstąpić do przedszkola, ale zostawił u Pani Dyrektor prezenty i obietnicę, że jeszcze w grudniu się u nas zjawi.

• Warsztaty Orginal Play

• 5 I 6 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Orginal Play. Dzieci z grup II, III, IV i V wzięły udział w wesołej przygodzie, której głównym przesłaniem było nauczenie przedszkolaków czym jest prawdziwa zabawa.

• Wycieczka do Muzeum Etnograficznego gr III

• W dniu 04.12.2018r. grupa III wybrała się do Muzeum Etnograficznego, aby poznać tradycje bożonarodzeniowe na całym świecie.

• W pracowni decoupage

• Dzieci z grupy III wybrały się do pracowni dekupażu. Przedszkolaki zgłębiały tajniki tej metody i wykonywały bożonarodzeniowe bombki.

• Występ w Domu Opieki

• 22 listopada dzieci z najstarszych grup udały się do pobliskiego Domu Opieki Społecznej, aby jego pensjonariuszkom umilić dzień. Wizyta związana była z Dniem Życzliwości i jest już naszą wieloletnią tradycją.

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii.

• Dzień Życzliwości 2018

• 21 listopada to dla nas wyjątkowy dzień, promujemy wtedy ideę życzliwości i obchodzimy święto naszego przedszkola. Przed południem spacerujemy pobliski ulicami, wreczjąc małe podarunki napotkanym przechodniom. Po południu zaś ŚWIĘTUJEMY! Był występ iluzjonisty, tort i balony z helem dla każdego dziecka.

• Pasowanie na Przedszkolaka gr IA

• 15 listopada 2018r. dzieci z grupy IA pokazały rodzicom i naszemu patronowi Słoniowi Szczęściarzowi, że są gotowe, aby dołączyć w poczet przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci, następnie odbyło się uroczyste pasowanie, wręczanie prezentów, wesoła zabawa i smaczny poczęstunek.