• Spotkania Świąteczne

• Grudzień to czas, gdy wszystkie przedszkolaki zapraszają rodziców na spotkania świateczne, aby roztoczć magię Świąt Bożego Narodzenia. Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii.

• Warsztaty "Farbą umazane"

• 13 grudnia dzieci z grupy II udały się do pracowni "Farbą umazane" na warsztaty świąteczne. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały aniołki z gliny.

• Mikołajki

• 6 grudnia nie zapomniał o nas też Święty Mikołaj. Przedszkolaki wypatrzyły go przez okna, gdy spacerował po naszym ogrodzie. Nie miał czasu wstąpić do przedszkola, ale zostawił u Pani Dyrektor prezenty i obietnicę, że jeszcze w grudniu się u nas zjawi.

• Warsztaty Orginal Play

• 5 I 6 grudnia 2018r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Orginal Play. Dzieci z grup II, III, IV i V wzięły udział w wesołej przygodzie, której głównym przesłaniem było nauczenie przedszkolaków czym jest prawdziwa zabawa.

• Wycieczka do Muzeum Etnograficznego gr III

• W dniu 04.12.2018r. grupa III wybrała się do Muzeum Etnograficznego, aby poznać tradycje bożonarodzeniowe na całym świecie.

• W pracowni decoupage

• Dzieci z grupy III wybrały się do pracowni dekupażu. Przedszkolaki zgłębiały tajniki tej metody i wykonywały bożonarodzeniowe bombki.

• Występ w Domu Opieki

• 22 listopada dzieci z najstarszych grup udały się do pobliskiego Domu Opieki Społecznej, aby jego pensjonariuszkom umilić dzień. Wizyta związana była z Dniem Życzliwości i jest już naszą wieloletnią tradycją.

Więcej zdjęć do obejrzenia w Galerii.

• Dzień Życzliwości 2018

• 21 listopada to dla nas wyjątkowy dzień, promujemy wtedy ideę życzliwości i obchodzimy święto naszego przedszkola. Przed południem spacerujemy pobliski ulicami, wreczjąc małe podarunki napotkanym przechodniom. Po południu zaś ŚWIĘTUJEMY! Był występ iluzjonisty, tort i balony z helem dla każdego dziecka.

• Pasowanie na Przedszkolaka gr IA

• 15 listopada 2018r. dzieci z grupy IA pokazały rodzicom i naszemu patronowi Słoniowi Szczęściarzowi, że są gotowe, aby dołączyć w poczet przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci, następnie odbyło się uroczyste pasowanie, wręczanie prezentów, wesoła zabawa i smaczny poczęstunek.

• Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

• 14 listopada dzieci grupy V odwiedziły Muzeum Etnograficzne. Wystawa miała tytuł "Źródła dźwięków". Dzieci posłuchały codzienności i ciszy. Sprawdziły jak głośno hałasują kołatki i co wyjątkowego skrywają w sobie skrzypce. Muzyczną wyprawę zakończyły stworzeniem własnego instrumentu.

• 100-lecie Niepodległości-występ gr III

• Również dzieci z grupy III zaprosiły rodziców by zaprezentować się w wierszach, piosenkach i tańcach. Był Polonez i Krakowiak, były galowe stroje i biało- czerwone kwiaty we włosach.

• Pasowanie na przedszkolaka gr IB

• 13 listopada dzieci z grupy Ib zostały oficjalnie włączone w poczet przedszkolaków Przedszkola nr 331 "U Słonia Szczęściarza". Były piosenki, wiersze, spotkanie za Słoniem Szczęściarzem, wspólnie wykonane drzewo życzliwości i słoooodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

• 100 lat Niepodległości

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 100 lat Niepodległości.

Dzieci z grup IV i V przygotowały specjalną sesję fotograficzną dla uczcenia 100-lecia Niepodległości Polski.

• 100-lecie Niepodległości- występ grup IV i V

• 8 listopada najstarsze grupy przygotowały spotkanie dla rodziców z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był polonez, wiersze, piosenki i oczywiście Hymn Polski.

• Wizyta w teatrze Niewielkim

• Dzieci z grup III i V udały się do teatru Niewielkiego, na przedstawienie pt "Puf". Była to muzyczno-taneczna podróż przez fantastyczny świat zaczarowanego ogrodu. Po przedstawieniu dzieci mogły wejść na scenę i pobawić się tajemniczymi rekwizytami.

• Wycieczka do Muzeum Warszawskiej Pragi

• 17 października dzieci z grupy V uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Warszawskiej Pragi. Zobaczył tam jak wyglądała Praga dawniej i czym dzieci bawiły się gdy nie było plastikowych zabawek. Na koniec przedszkolaki wykonały kolorowe zakładki do książek..